НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Катедра Святого Йосафата в Едмонтоні [частина 3]

 частина 1     частина 2

Українська Католицька Катедра Святого Йосафата в Едмонтоні, Альберта, є однією з найкращих пам’яток української церковної архітектури на Американському континенті. Її архітектором був о. Філіп Рух, OMI. Будівництво церкви розпочато в 1938 році; освячена в 1947 р. як парафіяльна церква Василіанського Чину. Вона розташована у традиційному положенні, з апсидою на східному кінці, і розташована на 97-й вулиці, між авеню 108 і 108A. Храм видно з відстані кількох кварталів міста.

Церква не виконана в якомусь одному з історичних архітектурних стилів, а містить елементи кількох. Таким чином, карнизи на барабанах, які підтримують куполи та частину фасаду, вказують на римський стиль; форма куполів і барабанів, встановлених на кожному з великих куполів, ренесансна; а колони перед фасадом — псевдокласичного або американського колоніального стилю.

Довжина  катедри становить 127 футів, ширина в трансепті 105 футів, висота 100 футів (до кінчика хреста на головному куполі). Каплиці трансепту мають ширину 30 футів і довжину 36,6 футів; додані зони трансепту та ризниці мають розміри 16 на 16 футів. Фасад має ширину 43 фути.

На північній і південній стінах нави Катедри, серед вітражів, розписи кількох священиків василіян, які були певним чином пов’язані з парафією. 

Серед них і о. Созонт Дидик –  засновник української католицької громади в Едмонтоні та ініціатор (на 950-річчя Хрещення України) побудови цього монументального храму. 

 

 Детальний огляд Катедри Святого Йосафата в Едмонтоні: https://stjosaphat.ab.ca/