НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Дрищів в Літописі УПА: Том 43 [Частина 3]

ПОБІЧНІ ЗГАДКИ ПРО СЕЛО ДРИЩІВ 

№ 8/I8
Протокол допиту Григорія Миколайовича Дуди 

Р. 31
Справа Ч: 202/48
Дуда Григорій
С/о РО МВД “Голка”

Бережани, дня 11/1.1948 р.

 П р о т о к о л  д о п и т у.

Дуда Григорій Миколайович, уроджений 1899 р. в с. Лапшині,Бережанського р-ну, Тернопільської обл., українець, освіта – 4 кл. Нар. Школи, жонатий, військовий, рільник.
с/о РО МВД від місяця лютого 1946 р.

Дрищів в Літописі УПА: Том 43 [Частина 3]

Перед Різдв’яними Святами до мене часто заходили повстанці. Одначе я про це Польовому не голосив, бо хотів, щоб повстанці спокійно пересвяткували. Доперва по Йорданських Святах я
зголосив Польовому, що до мене заходять повстанці і хто. Він це все собі записав. Після цього більшовики кілька разів робили засідки коло моїх сусідів та в мене за хатою.

В місяці травні 1947 р. йшов я одного вечора з с. Шумлян додому. На полі між сс. Гиновичами, Лапшином і Шумлянами я стрінув около 12 повстанців, які пішли до с. Лапшина. Повстанці мене не бачили, бо я, як тільки їх заглянув, зараз сів під межу. Другого дня я про це зголосив Польовому. Після того в цьому місці більшовики робили засідки, а в Зелені Свята 1947 р. там впав на засідці Процик Михайло – “Сокіл”, родом з с. Дрищева.

За деякий час я зголосив Польовому, що бачив трьох повстанців, які пішли вулицею Репецкого коло студні на вулицю Маковенського. Відтак там більшовики робили засідки.

Літопис Української Повстанської Армії. – Т. 43. – С. 129. 

 

№ 13/I-13
Протокол допиту Василя Григоровича Лиса 

Р. 31
Справа Ч: 205/48
Лис (Михайло) Василь
С/о РО МВД “Козак Василь”

Бережани, дня 7/ІІ.1948 р.

 П р о т о к о л  д о п и т у.

Лис Василь Григорович, уроджений 1932 р. в с. Поручині, Бережанського р-ну, Тернопільської
обл., українець, освіта 2 кл. Нар. Школи, вільний, рільник.

Я, Лис Василь, син Грицька і Павліни, з дому Копаниця, уродився в сім’ї селян-бідняків. На сьомому році життя почав я ходити до школи в родинному селі, де закінчив дві кляси. Дальше до школи я не хотів ходити і втік з дому до с. Дібща, де став в одного господаря на службу. Тут був я чотири дні, а відтак [втік] до с. Шумлян, і знову почав шукати за службою. Відтак я пішов до с. Жукова, а звідсіля до с. Гинович. Так перейшов я через села Дрищів, Урмань, Пліхів, Краснопущу і зайшов до с. Розгадова, де став на службу. Одначе по двох тижнях я знову втік зі служби додому.

Літопис Української Повстанської Армії. – Т. 43. – С. 161. 

Боротьба з агентурою: Протоколи допитів Служби Безпеки ОУН в Тернопільщині, 1946—1948: З англ. вступом / Ред. П.Й. Потічний. — Львів: Літопис УПА; Торонто: Літопис УПА, 1995. —  (Літопис Української Повстанської Армії; Т. 43). Кн. 1. — 2006. — 1316 с.