НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Дерев’яна церква святого Миколая

Андрій Сенько  у групі “ДОРОГАМИ ДО СВЯТИНЬ” /24 травня 2019 року о 21:41/: 

Дерев’яні церкви Тернопільщини
Надрічне, Бережанський р-н
Церква Св.Миколая 1777

У селі Надрічне, що за Бережанами, збереглася старовинна дерев’яна церква, зведена у 1777 році. Рік будівництва храму “1777” вирізьблений на одному з брусів зрубу. Історія каже, що мешканці села в 1777 році купили церкву в орендарів-євреїв з містечка Рогатин і відразу перезли до Надрічного. Будівлю зібрали, очевидно, на місці попередньої дерев’яної церкви.
Тризрубна одноверха церква була парафіяльною. Вхідну частину будівлі змінили, коли розбудували і надбудували присінок. Радянська влада в липні 1964 року примусово закрила церкву. Святиню не використовували за прямим призначенням до початку 1989 року.
Тоді громаді УГКЦ віддали в користування церкву, в якій 30 квітня 1989 року, після ремонту, провели перше богослужіння. Стара будівля фізично не могла вмістити всіх парафіян, тому громада почала будівництво нової церкви Святого Йосафата, яку освятили в 2000 році.
Дерев’яна церква разом з дзвіницею утворюють прекрасний ансамбль галицької школи дерев’яної церковної архітектури. На момент фотографування дзвіниця була в аварійному стані і підперта домкратом.
Цю пам’ятку обов’язково треба відреставрувати і зберегти для майбутніх поколінь.

https://www.facebook.com/