НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

“Поезія – це завжди неповторність”

Творче поетичне слово – це символ певного часу. Таким символом української літератури стала Ліна Костенко. Творчість Ліни Костенко – це окрема епоха в розвитку сучасної української культури. Прийшовши в літературу на хвилі духовного відродження, яке отримало назву “шістдесятники”, поетеса заявила про себе як про самобутнє та неповторне явище в царині українського художнього слова. Лірика, тривога і водночас утвердження високих цінностей людини – надали їй амплуа беззаперечного морального лідера української інтелігенції, до якого прислуховується весь народ.

З нагоди 85 річчя від дня народження відомої української поетеси, громадського діяча Ліни Костенко в бібліотеці-філіалі с. Надрічне пройшов вечір поезії “Поезія – це завжди неповторність”. Ведучі вечора Іра Оберська, Мар’яна Підлужна донесли до глядачів багатограність особистості поетеси, ознайомили з творчими доробками Ліни Костенко.

У глибокий світ поетичного слова ніжного лірика повели: Люда Віятик, Люба Сорока, Марія Мищишин, Віта Маланчук, Аліна Косован Були прочитані вірші “Люблю слова, їх музика іскриста”, “Страшні слова, коло воно мовчать”, “Мій перший вірш написаний в окопі”, “Ти знов прийшла, моя печальна музо”, та ін.

Глядачам вечора були представлені відеоматеріали про життєвий і творчий шлях поетеси. Прозвучали аудіо записи пісень на слова Ліни Костенко у виконанні Віталія Козловського “Небачене пробачено”, сестер Тельнюк “І знову пролог”, Ольги Богомолець “Між іншим”, “Очима ти сказав мені люблю”, Андрія Литвина “Душа” Глядачі також мали можливість переглянути викладку літератури “Стежками слова Ліни Костенко”. По закінченні вечора до присутніх звернувся в.о. сільського голови Володимир Баран який наголосив, що вірші Ліни Костенко захоплюють, її творчість спонукає на роздуми, вчить патріотизму, любові до свого народу .

Сила слова Ліни Костенко – вічна. Як тонко і водночас з якою міццю вона описує долю нашого народу: “Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров’ю на своїй землі. Ми пишем плугом, шаблею, мечем, Піснями і невільницьким плачем.”

http://nadrichnelib.blogspot.com/