НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

“Зерна з-під градобою…”

Наша Бережанщина багата на талановитих людей. Особливе місце серед них займають поети, письменники. Кожна книжка наших місцевих поетів, яка виходить друком – надзвичайно приємна подія для нас.

Хочеться представити нову книжечку нашого місцевого поета, письменника, сатирика, історика Василя Дмитровича Савчука «Зерна з-під градобою…».

Сама назва даної книжечки змушує нас задуматись…. «Зерна з-під градобою….» над життям, бо ж час сьогодні непевний, час сьогодні напружений і тривожний – людина незнає, що чекає її…. адже життя – це неповторна мить, треба ним дорожити і прожити його з гідністю, сіяти зерна, які проростають і проростатимуть, неодмінно зростуть і дадуть свої плоди…

Кажуть, щоб зрозуміти митця, треба побувати у нього на батьківщині, зазирнути в його дитинство. Тож давайте коротенько ознайомимося з біографією письменника.
Народився 15 квітня 1944 року в с. Надрічне Бережанського району.
Кажуть, коли Бог вділяє людині талану, то дає його щедрою міркою. Власне, ці слова найбільше підходять п. Василю Савчуку — попри свій богатирський зріст і оксамитовий баритон Василь Дмитрович одержав від долі ще й багатогранний письменницький хист публіциста, поета, сатирика, драматурга.
Після закінчення Біщецької середньої школи здобув спеціальність машиніста баштових кранів і починав свій творчий шлях з підхмарних висот у кабіні баштового крана і 10 років працював на будовах Львова, одночасно навчаючись на філфаку Львівського держуніверситету ім.. І. Франка.
Там, у стінах ВУЗу, у вузьких вуличках древнього Львова він навчався майстерності володіти словом, сягнув бездонної криниці рідної мови.
І потім, де б не був — на державній службі чи в ре­дакції “Нового життя”—скрізь шл­іфував свій мистецький дар.
Друкувався в газетах районній і обласних, республіканських, журналах «Жовтень», «Дзвін», «Тернопіль», «Перець» та ін.
Автор і упорядник видань з історії сіл району.
Член Національної спілки журналістів України, Наукового товариства ім. Шевченка, краєзнавців України.
Характерна риса п. Василя — надзвичайна працьови­тість. Попри журналістську роботу власкором в обласній газеті “Відродження” (нині “Свобода”), у новоствореному “Бережанському вічі”, активну просвітницьку роботу він творить, творить, творить…

Тож хай життя збагачує Вас мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Будьте дужі і проворні,
По-козацькому моторні,
З хлібом щедрим на столі,
З добрим словом у душі! 

 http://lib-berezany.blogspot.com/