НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Стефанія Білик: “Перше пробачення”

Прохолодний листопадовий день зібрав у затишному залі інституту численну громаду шанувальників поетичного слова. У гості до дебютної збірки Стефанії Білик «Перше пробачення» завітали наукові співробітники музеїв міста, ДІАЗу, радіо, будинку творчості школярів, колеги-поети та колеги-викладачі і працівники інституту.

Розпочала зустріч Стефа Григорівна розповівши передумови виникнення збірки, відкрила деякі таємниці натхнення і передала слово автору передмови члену Спілки письменників України Богдану Андрусяку. Усі, хто ознайомився зі збіркою «Перше пробачення» високо оцінили не лише її змістовність і легкість сприйняття, а й художнє оформлення. Автор малюнків Галина Тремба наголосила, що працювати з поезією Стефи Білик було не просто цікаво, а й надзвичайно приємно. Її душевність і жіночність зворушує і надихає до творення нових образів. Мабуть, тому у збірці так органічно поєднались слово і графіка.

Ведуча вечора Галина Доскач запрошувала до слова усіх гостей. Перед присутніми виступили: Надія Волинець, Ярослава Мазурак, Василь Савчук, Олена Різник, Ігор Гудь, Ганна П’єнтак. Кожен з них вибрав у збірці найближчі йому слова і побажав авторці нових творчих звершень.

Від адміністрації інституту Стефу Григорівну привітав з народженням книжки заступник директора з навчальної та культурно-виховної роботи М. О. Русиняк, який підкреслив важливість розвитку творчості працівників кожної сфери.

Оскільки Стефа Білик очолює кафедру машиновикористання та технологій у сільському господарстві, то привітати її прийшли і декан агроінженерного факультету М.Б. Клендій, і колеги-викладачі.

Окрасою вечора були музичні номери у виконанні учнів школи мистецтв ім. І. Бездільного та тріо інституту.

Завершальним акордом прозвучали слова завідувача відділу гуманітарної освіти, виховання і студентських справ В.М. Зайчука. Він зауважив, що у рядках
«Долаю вперто сумніви й тривоги,
Молюся Богу і люблю життя» закодована найбільша життєва мудрість, основа духовності, а значить – правильного шляху.

 http://bati.ber.te.ua/