НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Костели і каплиці України: Надрічне (Дрищів)

НАДРІЧНЕ (Дрищів). Колишня каплиця без титулу (1914). 
Тернопільська обл., Тернопільський р-н (Бережанський р-н) 

Перша писемна згадка про Дрищів, як тоді називалось поселення, датується 8 листопадом 1420 роком, коли йому надали магдебурзьке право (на Тернопільщині був ще один Дрищів, який нині є Підлісним). 1515 року згадується документально ще раз. Було переважно українським селом, в якому 1900 року проживало 664 греко-католиків та 124 римо-католиків, а 1939 року – 850 та 105 відповідно. 6 березня 1946 року перейменоване на Надрічне. Нині його населення – понад сім сотень селян. Входило до Бережанського району, а від 19 липня 2020 року – до Тернопільського.

Місцеві римо-католики належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у містечку Біще. 1914 року завдяки настоятелю парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Бережанах о. Леонарду Остоя-Солецькому при чисельності вірян у Дрищеві понад 180 осіб було споруджено неоготичну муровану філіальну каплицю. Збудували також поруч із храмом муровану дзвіницю.

Таку увага бережанської парафії до Дрищева, ймовірно, можна пояснити тим, що тут ця парафія мала дохідну земельну ділянку (фільварок), які, до речі, довелось продати 1928 року, щоб добудувати філіальну каплицю у Шибалині. Богослужіння в каплиці Дрищева біщенські душпастирі відправляли у 20-х роках двічі на місяць, а в 30-х – лише раз на місяць.

За радянської влади колишній римсько-католицький храм, швидше за все, використовувався як склад. Нині ж він перебуває у непогано збереженому, хоча й частково зруйнованому стані.

https://rkc.in.ua/

 https://www.facebook.com/rkc.in.ua/