НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

“Дислокації гірських порід на околиці с. Надрічне”

«ДИСЛОКАЦІЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ОКОЛИЦІ С. НАДРІЧНЕ БЕРЕЖАНСЬКОГО РАЙОНУ» – геологічна пам’ятка природи місцевого значення (площа – 0,20 га). Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 12.11.2013 р. №1523 «Про оголошення геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Дислокації гірських порід на околиці с. Надрічне».
Геологічна пам’ятка природи розташована на східній окраїні с. Надрічне Бережанського району, в 150 м від дороги, що веде до с. Конюхи Козівського району. В лісовому масиві відслонюються літотамнієві вапняки верхнього тортону, зігнуті у вигляді антиклінальної складки. Складку розчленовує молодий яр, в руслі і на схилах якого добре видно частини цієї складки. Утворення не має аналогів на Подільській височині. Лісові насадження віком 53 і 63 роки представлені грабом звичайним: 8 Гз (вік 53р.)+2Гз (вік 63р.)+Б, повнота 0,7, бонітет – 2.
В адміністративному відношенні запропонована для заповідання територія належить до Надрічнянської сільської ради Бережанського району. Користувачем земельної ділянки є державне Державного агролісогосподарського підприємства «Бережанирайагроліс», вона розташована в межах в.12 кв.12 Кур’янівського лісництва.

Петровський О.М., Черняк В.М., П’ятківський І.О., Леньків І.В., Проців Г.П. Природно-заповідний фонд Бережанського Опілля: стан та перспективи створення // Біорізноманіття України в контексті сучасних природних умов середовища: матеріали Міжнародної наук.-практ. конф., (Тернопіль, 04-05 червня, 2020) [ред.кол. : В.Черняк (відп.ред.) та ін.] ; Тернопільський ОКІППО. – Тернопіль: Вид. центр ТОКІППО, 2020 – C. 124-129. 

http://elar.ippo.edu.te.ua