НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

До праці – з натхненням, до навчання – з радістю

Так діють «навігаторці» самі, на це націлюють і співвітчизників. 
— Ну, якщо є така молодь, то, віриться, що Україна таки стане невдовзі справжньою цивілізованою державою, — ділиться враженнями після розмови з «навігаторцями» один із перших учасників національного відродження на Бережанщині Михайло Івашків. 
То хто ж вони, ті люди з новим мисленням, передовими поглядами? Називаючи їх по прізвищах, Андрій Бевсюк, організатор створення міської молодіжної громадської організації «Навігатор» (він же й її голова), водночас зазначав і те, чим займається кожен із його колег. Олег Венчур — завідувач юридичного відділу, Степан Жеребецький — відповідальний за освіту, розвиток та зв’язки з громадськістю, Олександр Коковін відає культурою, Марія Лук’янова — економікою, Володимир Баран керує асоціацією сільських голів… Особливо пожвавилася діяльність цієї організації після того, як почалася співпраця з Юрієм Бойківим, колишнім бережанським гімназистом, а нині — успішним бізнесменом у США.
Пан Юрій, засновник компанії GRAVty MEDDIA у Нью-Йорку, прагнучи надати матеріальну допомогу своїй альма-матер, яку закінчив у 1999-му, кілька років тому вирішив здійснити її через «Навігатор». Адже з Андрієм він навчався в початкових класах, тож знає його чесність, принциповість. І саме через очолювану ним громадську організацію навчальний заклад отримав новий комп’ютерний клас, мультимедійні засоби, підручники з англійської мови останнього рівня для всіх учнів. До слова, в юних гімназистах меценат бачить громадян, від котрих залежить доля його неньки України, яку палко любить і за яку переживає. Колишній учень також звернувся до вчителів із проханням навчати якнайкраще і вчитися самим, тому що, наголосив, майбутнє держави — за молодими освіченими людьми…
У «навігаторцях» пан Бойків вбачає своїх добрих партнерів. В тому, що не помилився у виборі, переконався, коли навідувався півроку тому до Бережан. Гість із-за океану був приємно подивований тим, що в діяльності «навігаторці» зрушили з мертвої точки і сьогодні вже мають на рахунку чимало корисних справ. Зокрема, активізувалася футбольна команда «Бережани» (в ній колись грав і Юрій), тривала підготовка до конкурсу у бізнес-плані «Бережани — місто можливостей». Сподвижники Андрія Бевсюка (тепер їх вже понад десяток) згадують, що за ті кілька днів перебування Бойківа в місті над Золотою Липою йому вдалося здійснити багато чого із задуманого.
— Жодної хвилини він не змарнував — розпорядок дня було складено за участю Андрія так, аби його друг міг почерпнути якнайбільше користі, — згадує Олег Венчур, від котрого бережанці, особливо молоді люди, отримують безкоштовну юридичну допомогу. — І тому Юрій зміг побувати в інших містах України, зустрітися з цікавими людьми.
Особливо вдало пройшов вищезгаданий конкурс бізнес-плану (його фінансово підтримав жертводавець зі США). В ньому взяло участь немало підприємливих людей, які висловлювали цікаві задуми. І це, звичайно, справило приємне враження на мецената.
Активного помічника має очільник «Навігатора» і в особі сільського голови з Надрічного Володимира Барана.
— Цей двадцятишестилітній чоловік став війтом цьогоріч — односельці віддали свої голоси за нього, бо він, коли був секретарем сільської ради та водночас виконувачем обов’язків голови, проявив свою активну громадянську позицію, — каже Андрій Бевсюк. — Уперше було проведено, з ініціативи Володі та при сприянні фермерів, інтелігенції, день села. Облаштовує голова і приміщення під краєзнавчий музей — школярі збирають експонати, впорядковує стадіон. Поліпшується в Надрічному й стан соціальної інфраструктури. Переймається Володимир Баран і такими наболілими проблемами громади, як безробіття, бездоріжжя, та шукає шляхи їх розв’язання.
Водночас Володимир знаходить час і для діяльності в «Навігаторі» — він очолює асоціацію сільських голів.
— Головне, що люди повірили молодим, — продовжує Андрій, — у районі стали сільськими головами п’ять чоловік, середній вік яких — тридцять років, — у Біщі, Курянах, Мечищеві, Потуторах і, як уже згадувалося, в Надрічному. Помолодшав і депутатський корпус (Олег Венчур — депутат міської ради). Адже люди хочуть змін. Вони втомилися від пасивності своїх попередніх обранців, котрі й палець об палець не вдарили для користі громади, а починали рухатися чи здебільшого давати обіцянки хіба що перед виборами. А щоб новообрані не йшли протоптаними стежками, ми спонукаємо їх до дії на семінарах, засіданнях «круглих столів».
Не залишив мій співрозмовник поза увагою й освіту — галузь, якій багато уваги приділяє жертводавець. Доповнив же його Степан Жеребецький:
— У Бережанах втілюється науково-педагогічний проект «Інтелект України». Чотирнадцять діток, — розповідає Степан Володимирович, — навчаються в першому класі гімназії за цим проектом. Кошти на часткову щомісячну оплату виділяє жертводавець Юрій Бойків, решту дають батьки. Зацікавленість щодо придбання технічного забезпечення проявив і голова райдержадміністрації Володимир Петровський.
Діти з радістю ходять до школи. А батькам до вподоби різнобічний підхід до вивчення уроків і засвоєння знань. «Свідченням позитивного результату, — робить висновок мій співрозмовник, — є той факт, що на наступний рік за програмою «Інтелект України» школа вже отримала вісімнадцять заяв від батьків майбутніх першокласників». Зацікавилися проектом і в бережанській школі №3.
«Навігатор» також допомагає футбольній команді ДЮСШ міста Бережани. За фінансової підтримки Юрія Бойківа вона забезпечена формою, отримує кошти для виїзду на змагання.
— Для того, аби хлопці відчували себе частиною великого футбольного колективу, маємо намір разом із дирекцією гімназії з 2016 навчального року відкрити клас фізкультурно-оздоровчого профілю, — каже на завершення розмови Степан Жеребецький.
Віриться, що й вони, юні бережанці, наслідуватимуть свого благодійника. І так, як він, будуть любити Україну, жити й трудитись для неї.

 Ярослава ШТОКАЛО-ПАРХОМЧУК 

 https://vilne.org.ua/