НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Свята Місія. Редемптористи

Святу Місію в Надрічному проводять два редемптористи:

Свята Місія. Редемптористи

о. Михайло ШЕВЧИШИН 
Духівник Тернопільського Товариства українських студентів-католиків “Обнова”.
Народився 30 липня 1931 року в Судовій Вишні (Львівщина).

Свята Місія. Редемптористи

о. Роман ЖИРАВЕЦЬКИЙ
Народився в селі Солонка (Львівщина).

***

Редемптористи — Згромадження Найсвятішого Відкупителя, засноване 9 листопада 1732 року Вчителем Церкви Альфонсом Марією де Лігуорі в італійському місті Неаполь.

Отримавши священичі свячення у 1726 році, Альфонс вирішив присвятити своє служіння передусім низам неапольського суспільства – людям, які опинилися на маргінесі як соціального, так і церковного життя. Саме задля них він організував так звані “вечірні каплиці”. У 1732 році Альфонс залучив до євангелізації найбільш покинутих людей групу священиків.

Згромадження бере своє ім’я від Христа–Відкупителя, тому що саме в латинській мові Redemptor означає Відкупитель, Ізбавитель, Спаситель. І тому девізом Згромадження є слова, взяті із 129-го псалма: «Велике у Нього Відкуплення».

Редемптористи сьогодні знаходяться на п’яти континентах світу, служать у семи обрядах у 77 країнах світу.

Редемптористи носять чорний габіт з білий коміром. На грудях – хрестик. На поясі – велика вервиця, складена буквою “М”, що символізує особливу набожність до Марії – Матері Божої. Вервиця від самих початків займає особливе місце в місії редемптористів. Навіть під час облечин (коли дають монаший одяг) настоятель говорить до кандидата у Згромадження такі слова: «Прийми, брате, меч духовний».

Редемптористи складають три обіти: чистоти, убожества і послуху. У чистоті дають приклад світові стану дівицтва – безженства. В убожестві уподібнюються до Христа, Який все віддав і став убогим. У послусі стають тими непотрібними слугами, які все зробили, що могли зробити. Є також неписаний четвертий обіт, який складають, додаючи до трьох вище названих – це витримати у Згромадженні аж до смерті.

Більше про Згромадження Найсвятішого Відкупителя Ви можете дізнатись на офіційний сайті редемптористів у Львові http://www.cssr.lviv.ua