НАДРІЧНЕ

НАШЕ РІДНЕ СЕЛО

Історія школи в Надрічному

В селі Надрічне у польський період школа складалася з 4 класів. Навчались у першому класі 2 роки, у 2-му 2 роки, у 3-му 2 роки і в четвертому – 2 роки. Навчання проводили 2 вчительки – вчителька польської мови пані Майданюк і вчителька руської мови пані Федчишинова. Саме слово українська мова, навіть, не вживалося. Пані Федчишинова походила з міста Тернополя. Діти її дуже любили. Вона жила на квартирі у Харабів, тримала прислугу. Вчителька виховувала дітей в патріотичному дусі. Інша вчителька пані Майданюк, навпаки, намагалася ополячити дітей. Учні її недолюблювали, але боялися. Перед приходом радянської армії в 1939 році вона виїхала у Польщу. Пані Федчишинова виїхала на Захід під кінець війни. В роки війни навчання в школі не проводилось.

З 1939 року, на місці колишньої корчми, було відкрито початкову школу.
До цього часу школа була в іншому приміщенні. Після війни класи Надрічнянської семирічки розташовувались у 4–ох приміщеннях, що створювало певні незручності ,особливо для вчителів. Замість дзвінка служила рейка, в яку била техпрацівниця Козловська Катерина Федорівна. Вона пропрацювала у школі 42 роки.
Після війни за шкільну парту сіли діти різного віку, навіть ті, що давно вже мали закінчити школу. Не вистачало книжок, писали на паперових обгортках та краях газет. Перша повоєнна вчителька села – це уродженка с.Лісники 1923 року народження Іскра Текля Михайлівна. Важко приходилось молодій вчительці, адже педагогічного стажу в неї не було. Весною 1946 року їй довелося евакуйовувати зі школи дітей, тому що вся вулиця біля школи згоріла. У молодої вчительки згоріли на квартирі всі книги, одяг.
Пізніше у Надрічному працювала вчителька із Кубані Купіна, уродженець села Лапшин Тикайло Микола, який після призову в армію став військовим.У Надрічнянській школі працювали: уродженець с. Жуків Шагай Іван Михайлович – вчитель початкових класів, житель с. Шибалин Здирко – вчитель іноземної мови, Лапунька Єна Семенівна – вчитель географії, Даткун Станіслава Онуфріївна – вчитель російської мови і літератури та інші.
За 1973 – 1975 роки в селі було збудовано 2-поверхову восьмирічну школу. До цього доклав багато зусиль директор школи Галушка С.М., який зумів переконати районний відділ освіти в необхідності такого будівництва і організував місцеву бригаду майстрів. Майстри безплатно працювали по декілька днів, в будівництві також брали участь і старшокласники. До Нового 1975 року учні села Надрічне одержали чудовий подарунок – нову школу.
У 90 роках школу газифіковано.

Список директорів ЗОШ І-ІІ ст. с.Надрічне: 
1. Клемпоус Степан Петрович
2. Попович Мирон Євгенович
3. Галушка Степан Михайлович
4. Ковальчук Євген Миколайович
5. Олексюк Василь Гнатович
6. Кушнір Андрій Юхимович
7. Хараба Степанія Михайлівна
8. Баран Василь Васильович

http://cvit.ber.te.ua/